RSS feed for Kirill
  • Scoob!

    ★½

  • The Wrong Missy

  • Capone

    ½

  • Becoming

    ★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Fairy

    ★★★

  • TFW NO GF

    ½

  • Extraction

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Roads Not Taken

  • Onward

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ½

  • Spaceship Earth

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★★

  • Invasion

    ½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ★★★★★

  • Little Women

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Ninth

    ★★★

  • Midway

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Fall

  • Sin

    ★★½

  • Mister America

  • Primal

  • The Irishman

  • Paris 9/19

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Bad Education

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • Wasp Network

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • The Fanatic

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Haunt

    ★★★

  • Nimic

    ★★

  • Ready or Not

    ★★

  • Weathering with You

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Missing 411: The Hunted

  • Midsommar

    ★★½

  • The Frenchman

    ½

  • Watchman

    ★½

  • High Above

  • The Bull

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Odessa

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★½

  • The Image in the Stone

  • Domino

    ★★★★

  • Ma

  • Murder Mystery

    ★★

  • Sibyl

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

  • A Hidden Life

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire