• Hustle

    ★★★

  • Father of the Bride

    ★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Senior Year

    ★½

  • Along for the Ride

    ★★★

  • Under the Banner of Heaven

  • We Own This City

  • All the Old Knives

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Morbius

    ★½

  • Moon Knight

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Bubble

    ★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Moonshot

    ★★½

  • Umma

    ★★

  • Deep Water

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Tall Girl 2

    ★★

  • Uncharted

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Dual

    ★★★

  • Lucy and Desi

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The 355

    ★★

  • Death to 2021

    ★★

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • The Hating Game

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Hawkeye

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • Sing 2

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Ciao Alberto

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Maid

  • The Addams Family 2

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½