Sort by

audrey has logged 30 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★★½
Edit this entry  
30
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Detachment

Detachment

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
15
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Deadly Illusions

Deadly Illusions

2021
×
Edit this entry  
10
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
Edit this entry  
10
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Edit this entry  
10
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
Val

Val

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry