• Halftime

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Men

    ★★

  • Senior Year

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • As They Made Us

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Cheaper by the Dozen

    ★★

  • Umma

    ★★★

  • Ambulance

    ★★

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Inventing Anna

    ★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★½

  • Lucy and Desi

    ★★★★

  • Brazen

  • Scream

    ★★★

  • The 355

    ★★★

  • The King's Man

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Mixtape

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Lead Me Home

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★

  • Belfast

    ★★

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Novice

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★