• Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • What's My Name | Muhammad Ali

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★½

  • 1987: When the Day Comes

    ★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • The Babysitter

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Outrage Coda

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • A Taxi Driver

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • The Mansion

    ★★

  • Annabelle: Creation

    ★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★

  • Wind River

    ★★★★

  • Why Him?

    ★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Ouija: Origin of Evil

    ★½

  • Split

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Bad Moms

    ½

  • Kingsglaive: Final Fantasy XV

    ★½

  • Your Name.

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • The Wailing

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Hush

    ★★

  • Don't Breathe

    ★★★