Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Extraordinary Stories

Extraordinary Stories

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Heartbeat

Heartbeat

2022
×
Edit this entry  
12
Broker

Broker

2022
×
Edit this entry  
11
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
Edit this entry  
06
The Teachers: pink, nature trail, ridge between rice paddies, plum

The Teachers: pink, nature trail, ridge between rice paddies, plum

2022
×
Edit this entry  
04
Blue

Blue

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Snow White

Snow White

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Here and Elsewhere

Here and Elsewhere

1976
×
Edit this entry  
22
The Novelist's Film

The Novelist's Film

2022
×
Edit this entry  
17
The Night Before the Escape

The Night Before the Escape

1982
×
Edit this entry  
14
Jonas Keeps Shooting Around

Jonas Keeps Shooting Around

2002
×
Edit this entry  
13
On the Line

On the Line

2021
×
Edit this entry  
12
Underworld

Underworld

1927
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Il Buco

Il Buco

2021
×
Edit this entry  
09
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
Edit this entry  
09
Secret Goldfish

Secret Goldfish

2016
×
Edit this entry  
08
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Thing From Another World

The Thing From Another World

1951
×
Edit this entry  
07
The Fog

The Fog

1980
×
Edit this entry  
05
Road Rage

Road Rage

2016
×
Edit this entry  
05
Ambulance

Ambulance

2012
×
Edit this entry  
05
Horror Stories 3

Horror Stories 3

2016
×
Edit this entry  
05
Ghost of Machine

Ghost of Machine

2016
×
Edit this entry  
05
Horror Stories

Horror Stories

2012
×
Edit this entry  
04
Anti-Gas Skin

Anti-Gas Skin

2010
×
Edit this entry  
04
Exhausted

Exhausted

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Self-Referential Traverse: zeitgeist and engagement

Self-Referential Traverse: zeitgeist and engagement

2011
×
Edit this entry  
01
Self-Referential Traverse

Self-Referential Traverse

2008
×
Edit this entry  
01
bomb! bomb! bomb!

bomb! bomb! bomb!

2006
×
Edit this entry  
01
Party Politics Strikes Back

Party Politics Strikes Back

2006
×
Edit this entry  
25
The Girl and the Spider

The Girl and the Spider

2021
×
Edit this entry  
22
Tenderly

Tenderly

2013
×
Edit this entry  
22
Hurrahh!

Hurrahh!

2011
×
Edit this entry  
22
Hosu-gil

Hosu-gil

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Christmas in August

Christmas in August

1998
×
Edit this entry  
21
Cats' Apartment

Cats' Apartment

2020
×
Edit this entry  
20
Hellzapoppin'

Hellzapoppin'

1941
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Sand

Sand

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Flowers & Banana Wind

Flowers & Banana Wind

2020
×
Edit this entry  
18
The Anthem

The Anthem

2006
×
Edit this entry  
18
Prosperity for 2008

Prosperity for 2008

2008
×
Edit this entry  
18
Haiku

Haiku

2009
×
Edit this entry  
18
Empire

Empire

2010
×
Edit this entry  
18
Trailer for CinDi

Trailer for CinDi

2011
×
Edit this entry  
18
La Punta

La Punta

2013
×
Edit this entry  
18
Ablaze

Ablaze

2016
×
Edit this entry  
18
Rolling

Rolling

2015
×
Edit this entry  
18
Fan Dog

Fan Dog

2016
×
Edit this entry  
18
async - first light

async - first light

2017
×
Edit this entry  
18
Vapour

Vapour

2015
×
★★★★★
Edit this entry