• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • The Lion King

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Brightburn

    ★½

  • Yesterday

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★½

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Arrival

  • La La Land

    ★★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Jupiter Ascending

    ½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Interstellar

  • John Wick

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • Black Mirror: The Entire History of You

    ★★★½

  • You're Next

    ★★★½

  • Super 8

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Inception

  • Who Killed Captain Alex?

    ★★★★★

  • Brüno

    ★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Tropic Thunder

    ★★★½

  • The Dark Knight

  • Spider-Man 3

    ★★★★

  • Sunshine

    ★★★

  • The Incredibles

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • The Iron Giant

    ★★★★★

  • Mars Attacks!

    ★★

  • From Dusk Till Dawn

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Akira

    ★★★★★

  • Pink Floyd: The Wall

    ★★★½

  • Airplane!

    ★★★★½

  • The Shining

    ★★★★½

  • Apocalypse Now

    ★★★★★