RSS feed for Katherine
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★½
Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Edit this entry  
02
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Edit this entry  
15
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Brideshead Revisited

Brideshead Revisited

2008
×
★★½
Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★½
Edit this entry  
04
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★
Edit this entry  
27
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
In Search of Fellini

In Search of Fellini

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★½
Edit this entry  
19
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Hotarubi no Mori e

Hotarubi no Mori e

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
07
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Edit this entry