• Don't Look Up

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Night Teeth

    ★★½

  • Arisaka

    ★★

  • Antlers

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Wolf

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Love in the Ungodly Hour

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Bones

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • star-crossed: the film

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • He's All That

    ★★

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Fou de Bassan

    ★★★★

  • Out of Body

    ★½

  • Ate O.G.

    ★½

  • The Dust in Your Place

    ½

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★½

  • Demonic

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Nitram

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Jolt

    ★★½

  • A Classic Horror Story

  • Gunpowder Milkshake

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Medium

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • A Girl and A Guy

    ★½

  • False Positive

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • The Novice

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★