kit has logged 635 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
Read the review Edit this entry  
27
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fan Girl

Fan Girl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
25
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Edit this entry  
23
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jawline

Jawline

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
I'm Drunk, I Love You

I'm Drunk, I Love You

2017
×
Read prior review Edit this entry  
22
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
Edit this entry  
21
Balangiga: Howling Wilderness

Balangiga: Howling Wilderness

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Remington and the Curse of the Zombadings

Remington and the Curse of the Zombadings

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
19
Kalel, 15

Kalel, 15

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Kisapmata

Kisapmata

1981
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Etiquette For Mistresses

Etiquette For Mistresses

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
The Child

The Child

2000
×
★★★½
Edit this entry  
13
Room

Room

2015
×
Edit this entry  
13
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Moral

Moral

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Jologs

Jologs

2002
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Edit this entry  
06
Midnight in a Perfect World

Midnight in a Perfect World

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Amer

Amer

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
Poison

Poison

1991
×
★★★★
Edit this entry  
05
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Catnip

Catnip

2012
×
½
Edit this entry  
01
Malvarosa

Malvarosa

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Querelle

Querelle

1982
×
★★★
Edit this entry  
27
Concrescence

Concrescence

1996
×
Edit this entry