• If I Can’t Have Love, I Want Power

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★½

  • Freaky

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • An American Pickle

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

  • Klaus

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • What Men Want

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Slaughterhouse Rulez

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Shrimp

  • The Perfection

    ★★★★★

  • The Nun

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Alex Strangelove

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Winchester

    ★★½

  • Lords of Chaos

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

  • Hereditary

  • A Tale of Two Coreys

    ★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 3

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • A Christmas Prince

    ★★

  • The Babysitter

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Downsizing

    ★★

  • It

    ★★★★★

  • Suburbicon

    ★★★

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

    ★★★