Sonny has logged 99 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Under the Tree

Under the Tree

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Going the Distance

Going the Distance

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
My Sister's Keeper

My Sister's Keeper

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Machete

Machete

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aziz Ansari: Buried Alive

Aziz Ansari: Buried Alive

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It

It

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Little Evil

Little Evil

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Pretty Boy

Pretty Boy

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
04
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★
Edit this entry  
04
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
As You Are

As You Are

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Speech & Debate

Speech & Debate

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Nobody's Baby

Nobody's Baby

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In Front of Others

In Front of Others

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sadie's Last Days on Earth

Sadie's Last Days on Earth

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry