• Creed II

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Vada Chennai

    ★★★★½

  • Andhadhun

    ★★★½

  • Team Khan

    ★★★

  • Pariyerum Perumal

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★½

  • Overlord

    ★★½

  • Apostle

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • C/o Kancharapalem

    ★★★★★

  • The Nightingale

    ★★★½

  • Shadow

    ★★★

  • Outlaw King

    ★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★½

  • Tumbbad

    ★★★½

  • Hotel by the River

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Who Is America?

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • The First Purge

    ★★

  • Sanju

    ★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Kaala

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • The Spy Gone North

    ★★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★

  • Evil Genius

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Birds of Passage

    ★★★★

  • The Rachel Divide

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Dear Ex

    ★★★★

  • Bao

    ★★★½

  • Period. End of Sentence.

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★½

  • The Outsider

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Pad Man

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Shirkers

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Den of Thieves

    ★★★

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • The Night Eats the World

    ★★½

  • Devilman Crybaby

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½