• 1987: When the Day Comes

    ★★★½

  • Bright

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Forgotten

    ★★★½

  • Conor McGregor: Notorious

    ★★★

  • Jigsaw

  • Justice League

  • Wheelman

    ★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Secret Superstar

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★

  • 1922

    ★½

  • Only the Brave

    ★★½

  • Gerald's Game

    ★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Papillon

    ★★★½

  • Ravenous

    ★★½

  • The Third Murder

    ★★½

  • It

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★½

  • mother!

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Veronica

    ★★★½

  • Death Note

    ½

  • Thelma

    ★★★★½

  • A Taxi Driver

    ★★★★

  • Manhunt

    ★★★★

  • Detroit

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Shot Caller

    ★★★½

  • Counterpunch

    ★★★½

  • Ali's Wedding

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • The Man with the Iron Heart

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Day After

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Square

    ★★★½

  • A Prayer Before Dawn

    ★★★½

  • Faces Places

    ★★★½

  • Blame!

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Generation Iron 2

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★

  • Jawbone

    ★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Blade of the Immortal

    ★★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★

  • Dear Basketball

  • The Endless

    ★★★½

  • Sand Castle

    ★★

  • LA 92

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★½

  • Kaatru Veliyidai

    ★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★★

  • Power Rangers

    ★★½

  • Life

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½