• Small Crimes

    ★★½

  • Song to Song

    ★★½

  • The Foreigner

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Lucid Dream

    ★½

  • Logan

    ★★★★

  • Mr. Long

    ★★★★½

  • Fittest on Earth: A Decade of Fitness

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • iBoy

    ½

  • Raees

    ★★½

  • Burning Sands

    ★★½

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Columbus

    ★★★½

  • Before I Fall

    ★★★

  • Mudbound

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★★

  • Joshua: Teenager vs. Superpower

    ★★★

  • Icarus

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★½

  • xXx: Return of Xander Cage

    ★★★

  • Assassin's Creed

    ★½

  • Dangal

    ★★★½

  • Tokyo Trial

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Silence

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★½

  • The Long Excuse

    ★★★½

  • Gantz:O

    ★★★½

  • The Accountant

    ★★★

  • Secret Goldfish

    ★★★

  • Split

    ★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★

  • The Girl on the Train

    ★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★★

  • The Founder

    ★★½

  • Deepwater Horizon

    ★★½

  • Bleed for This

    ★★★

  • Rage

    ★★★★

  • Tramps

    ★★★

  • Lion

    ★★★★

  • A Death in the Gunj

    ★★★½

  • Headshot

    ★★

  • Mad World

    ★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Una

    ★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • The Net

    ★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★½

  • Tunnel

    ★★★

  • Boyka: Undisputed IV

    ★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★½

  • The Night Of

    ★★★★

  • The Siege of Jadotville

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★

  • Anthropoid

    ★★★½

  • Three

    ★★½

  • The Purge: Election Year

    ★★

  • Nerve

    ★½

  • Udta Punjab

    ★★★½

  • Stronger Than The World: The Story of José Aldo

    ★★★

  • Te3n

    ★★

  • The African Doctor

    ★★★

  • Roots

    ★★★★