RSS feed for kizowo
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In Dubious Battle

In Dubious Battle

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Stray Bullets

Stray Bullets

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ben-Hur

Ben-Hur

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Solace

Solace

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sully

Sully

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry