Sort by
  • Dumb Money

    ★★★

  • The Killer

    ★★½

  • Saltburn

    ★★★

  • Strays

    ★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Black Mirror: Loch Henry

  • Black Mirror: Joan Is Awful

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • May December

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • BEEF

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • Air

    ★★★½

  • Swarm

    ★★★½

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • 80 for Brady

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Scrapper

    ★★½

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Infinity Pool

    ★★½

  • Missing

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • Werewolf by Night

  • Amsterdam

    ★½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★½

  • Biosphere

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Blonde

    ★★

  • Brahmāstra Part One: Shiva

  • Kompromat

    ★★★

  • Don't Worry Darling

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★

  • White Noise

    ★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Clerks III

  • Not Okay

    ★★★

  • Skinamarink

    ★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

  • Thor: Love and Thunder

  • The Integrity of Joseph Chambers

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★

  • We Cry Together

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes