Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★½
Edit this entry  
22
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
Edit this entry  
22
Zola

Zola

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Edit this entry  
15
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dogma

Dogma

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★
Edit this entry  
05
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★
Edit this entry  
22
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
15
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Manos: The Hands of Fate

Manos: The Hands of Fate

1966
×
½
Edit this entry  
10
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★½
Edit this entry  
03
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
Edit this entry  
02
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
Edit this entry  
30
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★½
Edit this entry  
30
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tag

Tag

2018
×
★★
Edit this entry  
26
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★★
Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★
Edit this entry  
17
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
Edit this entry  
24
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
Read prior review Edit this entry