kynan has logged 23 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★★★
Edit this entry  
28
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★
Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
07
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★★
Edit this entry  
03
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Elephant

Elephant

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry