kynan has logged 253 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Apartment

The Apartment

1960
×
Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Book Club

Book Club

2018
×
Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Tickled

Tickled

2016
×
Edit this entry  
10
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
10
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
What Women Want

What Women Want

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★
Edit this entry  
07
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★
Edit this entry  
06
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Intern

The Intern

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
How High

How High

2001
×
★★
Edit this entry  
27
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★½
Edit this entry  
22
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
Edit this entry  
22
Zola

Zola

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Edit this entry  
15
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dogma

Dogma

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★
Edit this entry  
05
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★
Edit this entry  
22
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
15
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Manos: The Hands of Fate

Manos: The Hands of Fate

1966
×
½
Edit this entry  
10
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★½
Edit this entry  
03
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
Edit this entry