Sort by

KJ has logged 25 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
½
Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Vertigo

Vertigo

1958
×
Edit this entry  
22
Two Hands

Two Hands

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★
Edit this entry  
18
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Cell

The Cell

2000
×
★★★★
Edit this entry  
13
Project X

Project X

2012
×
★½
Edit this entry  
12
Brahmāstra Part One: Shiva

Brahmāstra Part One: Shiva

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Derren Brown: Pushed to the Edge

Derren Brown: Pushed to the Edge

2016
×
Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Kaboom

Kaboom

2010
×
★★
Edit this entry  
06
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Edit this entry  
03
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★½
Edit this entry  
01
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★
Edit this entry