RSS feed for Karl
  • The Old Guard

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Courier

    ★½

  • The Good Liar

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Wasp Network

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Daughter of the Wolf

    ★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • The Hustle

    ★½

  • Wine Country

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Never Grow Old

    ★★★

  • Us

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Stuber

    ★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Official Secrets

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★

  • Holmes & Watson

    ★★★½

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

    ★★★★

  • Vice

    ★★½

  • The Mule

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Bird Box

    ★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★

  • The Oath

    ★★★½

  • Night School

    ★★

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • High Life

    ★★½

  • Gloria Bell

    ★★★

  • The Predator

    ★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Destroyer

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Alpha

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★