RSS feed for Karl

Karl has logged 21 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Boxcar Bertha

Boxcar Bertha

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Defector

The Defector

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Tag

Tag

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
21
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Ballad of Lefty Brown

The Ballad of Lefty Brown

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Desperadoes

The Desperadoes

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Call of the Wild

Call of the Wild

1935
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Last Movie Star

The Last Movie Star

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★½
Edit this entry  
10
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Finding Altamira

Finding Altamira

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★½
Edit this entry  
07
The Fugitive

The Fugitive

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Seven Cities of Gold

Seven Cities of Gold

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Operation Crossbow

Operation Crossbow

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
John Adams

John Adams

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Shamus

Shamus

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry