Sort by

KJ has logged 30 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Belly

Belly

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shaft

Shaft

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shooter

Shooter

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Screwball

Screwball

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Close Encounters of the Fifth Kind

Close Encounters of the Fifth Kind

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Young Offenders

The Young Offenders

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Any Given Sunday

Any Given Sunday

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry