Sort by

Kelly has logged 221 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Top End Wedding

Top End Wedding

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Holiday in the Sun

Holiday in the Sun

2001
×
Read the review Edit this entry  
02
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sunday In the Park With George

Sunday In the Park With George

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love Hard

Love Hard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Owl and the Pussycat

The Owl and the Pussycat

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry