Sort by
  • The Paper Chase

    ★★★★½

  • On Her Majesty's Secret Service

    ★★★★½

  • The Big Heat

    ★★★★½

  • Extreme Prejudice

    ★★★★½

  • This Land Is Mine

    ★★★★½

  • Somebody Up There Likes Me

    ★★★★½

  • The Swimming Pool

    ★★★★½

  • Twelve O'Clock High

    ★★★★½

  • A Little Romance

    ★★★★½

  • Looking for Mr. Goodbar

    ★★★★½

  • In the Heat of the Night

    ★★★★½

  • The Maltese Falcon

    ★★★★½

  • Double Indemnity

    ★★★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★½

  • Tea and Sympathy

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • High Sierra

    ★★★★½