Sort by

KJ has logged 231 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Roma

Roma

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mile 22

Mile 22

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Galveston

Galveston

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Apostle

Apostle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry