Sort by

KJ has logged 28 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween II

Halloween II

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Apostle

Apostle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
Read the review Edit this entry  
06
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry