• Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Bill Burr: Live at Red Rocks

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★½

  • Hustle

    ★★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★

  • Men

    ★★★½

  • The Valet

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Crush

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • Windfall

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★½

  • The Tourist

    ★★★

  • Station Eleven

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Landscapers

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Hellbound

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★½

  • Maid

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Chestnut Man

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • The Alpinist

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Money Heist: From Tokyo to Berlin

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★½

  • Malignant

    ★★

  • Vigil

    ★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Ride the Eagle

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½