• Death to 2020

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The English Teacher

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • Spree

    ½

  • His House

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Daddy

    ★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★½

  • Tux and Fanny

    ★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Stuber

    ★★½

  • Dumbo

    ½

  • Booksmart

    ★★½

  • Extra Ordinary

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Glass

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Christmas Break-In

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★

  • Slaughterhouse Rulez

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • The After Party

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • The Kissing Booth

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★