Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
How High

How High

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The After Party

The After Party

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
Edit this entry  
06
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
The English Teacher

The English Teacher

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Him Indoors

Him Indoors

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Daddy

Daddy

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Cautionary Tales

Cautionary Tales

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bear

Bear

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spider

Spider

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Desserts

Desserts

1999
×
★★★
Edit this entry  
02
One Minute Time Machine

One Minute Time Machine

2014
×
★★
Edit this entry  
02
The Elevator

The Elevator

2010
×
½
Edit this entry  
01
Tux and Fanny

Tux and Fanny

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Rainbow Time

Rainbow Time

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Him Indoors

Him Indoors

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Christmas Bunny

The Christmas Bunny

2010
×
★★
Edit this entry  
26
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Christmas Break-In

Christmas Break-In

2018
×
Edit this entry  
24
Everything Must Go

Everything Must Go

2010
×
★★½
Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Spree

Spree

2020
×
★½
Edit this entry  
10
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
Project X

Project X

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
Edit this entry  
19
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★½
Edit this entry  
16
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★½
Edit this entry