kelsey has logged 149 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rainbow Time

Rainbow Time

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Him Indoors

Him Indoors

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Christmas Bunny

The Christmas Bunny

2010
×
★★
Edit this entry  
26
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Christmas Break-In

Christmas Break-In

2018
×
Edit this entry  
24
Everything Must Go

Everything Must Go

2010
×
★★½
Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Spree

Spree

2020
×
★½
Edit this entry  
10
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
Project X

Project X

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
Edit this entry  
19
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★½
Edit this entry  
16
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★½
Edit this entry  
12
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★½
Edit this entry  
08
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★
Edit this entry  
04
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
03
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
01
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Edit this entry  
01
American Animals

American Animals

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Edit this entry  
31
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
31
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Edit this entry  
31
Saw

Saw

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry