Sort by
  • keep going..

  • when i bleed

  • Eingeengt & Angestrengt

  • Chairity

  • Kommt ein Vogel geflogen

    ★½

  • The Creator

    ★★½

  • All or Nothing – The German National Team in Qatar

  • Memory

    ★★

  • Gasoline Rainbow

    ★★★★

  • Paradise Is Burning

    ★★★★

  • Following the Sound

    ★½

  • Daaaaaali!

    ★★★

  • Origin

    ★★★½

  • 21 Days Until the End of the World

    ½

  • Snow Leopard

    ★★½

  • Hit Man

    ★★★★

  • Shadow of Fire

    ★★★½

  • Day of the Fight

    ★★★½

  • Stroke of Luck

    ★★★½

  • Priscilla

    ★★★★½

  • Evil Does Not Exist

    ★★★★

  • The Universal Theory

    ★★

  • The Killer

    ★★★★

  • Making Of

    ★★★★½

  • Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

    ★★★★½

  • The Featherweight

    ★★★★

  • The Caine Mutiny Court-Martial

    ★★★

  • Snow in Midsummer

  • Maestro

    ★★★

  • Aggro Dr1ft

  • Explanation for Everything

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★★½

  • Finally Dawn

    ★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★½

  • The Promised Land

    ★★★★

  • Sidonie In Japan

  • Photophobia

  • Upon Open Sky

    ★★★

  • Dogman

    ★★★★½

  • Ferrari

    ★★★½

  • El Conde

    ★★

  • City of Wind

    ★★★½

  • Oceans Are the Real Continents

    ★★½

  • This Is How A Child Becomes A Poet

  • God Has Forgotten Us in the Backseat of a Locked Car During Summer

  • Oppenheimer

  • Barbie

    ★★★½

  • The Flash

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★½

  • Die Witwe im Brautkleid

  • Fast X

    ★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • Dodo

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★

  • Manta Manta - Zwoter Teil

  • Renfield

    ★★

  • Air

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • 65

    ★½

  • Afire

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★½

  • Sun and Concrete

    ★★★★½

  • Astrogolem

  • The Application

  • Winnie the Pooh: Blood and Honey

  • Caveman

  • Infinity Pool

    ★★½

  • The Best Filmmaker In The World