RSS feed for Christopher

Christopher has logged 69 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
NOT MY RESPONSIBILITY

NOT MY RESPONSIBILITY

2020
×
Edit this entry  
27
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
The Help

The Help

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Down

Down

2002
×
★★½
Edit this entry  
11
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Heartbreak Ridge

Heartbreak Ridge

1986
×
★★★
Edit this entry  
02
I Am a Hero

I Am a Hero

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
On the Job

On the Job

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Salyut-7

Salyut-7

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★½
Edit this entry  
19
The Grudge 3

The Grudge 3

2009
×
Edit this entry  
16
Secrets in the Hot Spring

Secrets in the Hot Spring

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
The Grudge 2

The Grudge 2

2006
×
★½
Edit this entry  
12
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★½
Edit this entry  
11
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Megamind

Megamind

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
The Woman

The Woman

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Shadowed

Shadowed

2020
×
Edit this entry  
07
Vizontele

Vizontele

2001
×
★★★★
Edit this entry  
06
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★
Edit this entry  
04
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Attack of the Lederhosen Zombies

Attack of the Lederhosen Zombies

2016
×
★★
Edit this entry  
01
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★½
Edit this entry  
31
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
½
Edit this entry  
30
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Next Floor

Next Floor

2008
×
Edit this entry  
27
Pulgasari

Pulgasari

1985
×
★½
Edit this entry  
27
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
The Messenger: The Story of Joan of Arc

The Messenger: The Story of Joan of Arc

1999
×
★★
Edit this entry  
26
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
On My Skin

On My Skin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Calum Von Moger: Unbroken

Calum Von Moger: Unbroken

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Saaho

Saaho

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hunting Season

Hunting Season

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Edit this entry