• Prey

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • The Beasts

    ★★★½

  • Choose or Die

    ★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

  • Incantation

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Wyrmwood: Apocalypse

    ★★

  • Veneciafrenia

    ★★★

  • Bingo Hell

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Grandmother

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★

  • The Found Footage Phenomenon

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★½

  • The Innocents

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Deep House

    ★½

  • Luca

    ★★★★½

  • See for Me

    ★★★

  • Two

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Power

    ★★★★

  • Nobody

    ★★

  • Broadcast Signal Intrusion

    ★★½

  • In the Earth

    ★★★

  • The Day of the Lord

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Nocturne

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Black Box

    ★★

  • Caveat

    ★★½

  • Rent-A-Pal

    ★★★★

  • The Last Journey

    ★★★

  • The Swarm

    ★★★

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★★