RSS feed for Benjy

Benjy has logged 191 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
68 Kill

68 Kill

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Son of a Gun

Son of a Gun

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Goon

Goon

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Christmas in the Heartland

Christmas in the Heartland

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tokyo Idols

Tokyo Idols

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Caddyshack II

Caddyshack II

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stripes

Stripes

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Along Came a Spider

Along Came a Spider

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Freeway: Crack in the System

Freeway: Crack in the System

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
GLOW: The Story of the Gorgeous Ladies of Wrestling

GLOW: The Story of the Gorgeous Ladies of Wrestling

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry