Sort by
  • Die geheime Welt der Superreichen - Das Milliardenspiel

    ★★★½

  • Poison

    ★★★½

  • The Rat Catcher

    ★★★½

  • The Swan

    ★★★★

  • Expend4bles

  • Society of the Snow

    ★★★

  • Reptile

    ★½

  • The Killer

    ★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★½

  • Venus & Serena - From the Ghetto to Wimbledon

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★

  • Extraction 2

    ★½

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Fast X

    ★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★½

  • Scream VI

    ★★★

  • Cocaine Bear

    ★½

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★★

  • Racionais MC's: From the Streets of São Paulo

    ★★½

  • Accident Man: Hitman's Holiday

    ★½

  • Black Adam

  • Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

    ★★

  • Glass Onion

    ★½

  • The Woman King

    ★★★

  • Nope

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Vengeance

    ★★★½

  • Elvis

    ★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • November

    ★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Northman

    ★½

  • Ambulance

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Contractor

    ★★

  • Morbius

    ★½

  • The Batman

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Uncharted

  • Kimi

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Scream

    ★★

  • The 355

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Dangerous

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Candyman

    ★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • OSS 117: From Africa with Love

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½