• Shithouse

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Boys State

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • The Souvenir

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Report

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Outlaw King

    ★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Ready Player One

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • American Made

    ★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

  • Logan

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★

  • Columbus

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½