RSS feed for KlubbingKubrick
  • Annie Hall

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Ghost Writer

    ★★½

  • The American Friend

    ★★★½

  • Minority Report

    ★★

  • Mikey and Nicky

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • The Bridge on the River Kwai

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★

  • 8:46

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Zapruder Film of Kennedy Assassination

    ★★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★

  • Blow-Up

    ★★★★

  • Sweet Smell of Success

    ★★★½

  • Short Cuts

    ★★★★½

  • Drive

    ★★★½

  • Le Samouraï

    ★★★★