Sort by

Klueee has logged 37 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★
Edit this entry  
30
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mandy

Mandy

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Lincoln

Lincoln

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Monster-in-Law

Monster-in-Law

2005
×
Edit this entry  
14
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Adrift

Adrift

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beast

Beast

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Love After Love

Love After Love

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Journey's End

Journey's End

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Edit this entry