Sort by

Kyle has logged 177 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
83

83

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Descendants

Descendants

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
National Champions

National Champions

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spencer

Spencer

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
A Mouthful of Air

A Mouthful of Air

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It

It

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
Read the review Edit this entry