• Spiderhead

  • Hustle

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Jackass 4.5

  • Men

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Top Gun: Maverick

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Turning Red

  • Uncharted

  • Jackass Forever

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

  • Insecure: The End

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Hawkeye

  • House of Gucci

    ★★

  • Mr. Saturday Night

  • DMX: Don't Try to Understand

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • Jagged

  • Listening to Kenny G

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dear Evan Hansen

  • Untold: Breaking Point

  • The Lost Daughter

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • Untold: Crimes & Penalties

  • Being James Bond

  • Vacation Friends

    ★½

  • Untold: Caitlyn Jenner

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Untold: Malice at the Palace

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Old

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • The Velvet Underground

  • Val

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½