Sort by

kmartinico has logged 28 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The New World

The New World

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
8½

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
M8 - When Death Rescues Life

M8 - When Death Rescues Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Araby

Araby

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Loveling

Loveling

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Abolição

Abolição

1988
×
Read the review Edit this entry  
04
City of God: 10 Years Later

City of God: 10 Years Later

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Limite

Limite

1931
×
Read the review Edit this entry