• Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

  • The Last Black Man in San Francisco

  • The Farewell

  • mid90s

  • A Simple Favor

    ★★

  • Unsane

    ★★½

  • Molly's Game

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Marjorie Prime

    ★★

  • La La Land

  • American Ultra

    ★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★½

  • Shutter Island

    ★★★

  • Dogtooth

    ★★★½

  • 35 Shots of Rum

    ★★★★

  • Death Proof

    ★★★

  • Paprika

  • Saw II

    ★★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★

  • Hard Candy

    ★★½

  • Sideways

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • Adaptation.

    ★★★½

  • Evolution

    ★★½

  • Y Tu Mamá También

  • Downtown '81

    ★★★★★

  • Best in Show

    ★★★★½

  • Shaft

    ★★★

  • The Virgin Suicides

    ★½

  • MouseHunt

    ★★★½

  • Boogie Nights

    ★★★★★

  • Face/Off

    ★★★½

  • The Birdcage

    ★★★½

  • Hard Eight

    ★★★½

  • The Watermelon Woman

    ★★★★½

  • Demolition Man

    ★★★½

  • In the Soup

    ★★★½

  • Candyman

  • Metropolitan

    ★★★½

  • Mystery Train

    ★★★½

  • Dead Ringers

    ★★★★

  • Empire of the Sun

    ★★★½

  • Ishtar

    ★★★★

  • Raising Arizona

  • The Fly

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • The Holy Mountain

    ★★★★

  • Aguirre, the Wrath of God

    ★★★★

  • The Heartbreak Kid

    ★★★★★