• The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Men

    ★½

  • Firestarter

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • RRR

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Uncharted

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Moonfall

  • Scream

    ★★

  • The 355

    ★½

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ½

  • Antlers

    ★★★

  • The Rescue

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Jagged

    ★★½

  • Benediction

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

  • Happening

    ★★★½

  • Sundown

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Cyrano

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½