RSS feed for KMCLANE9
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Becoming

Becoming

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
13th

13th

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cats

Cats

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
An American Girl: Chrissa Stands Strong

An American Girl: Chrissa Stands Strong

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Kit Kittredge: An American Girl

Kit Kittredge: An American Girl

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Seagull

The Seagull

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frenemies

Frenemies

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Country Bears

The Country Bears

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Flubber

Flubber

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
UglyDolls

UglyDolls

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Can of Worms

Can of Worms

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry