RSS feed for KMCLANE9

KMCLANE9 has logged 781 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Seagull

The Seagull

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frenemies

Frenemies

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Country Bears

The Country Bears

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Flubber

Flubber

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
UglyDolls

UglyDolls

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Can of Worms

Can of Worms

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Source Family

The Source Family

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Coneheads

Coneheads

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Girl vs. Monster

Girl vs. Monster

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Christine

Christine

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pizza My Heart

Pizza My Heart

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Every Day

Every Day

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Christian Mingle

Christian Mingle

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Spookley the Square Pumpkin

Spookley the Square Pumpkin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unplanned

Unplanned

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Shock Treatment

Shock Treatment

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
24
Holy Hell

Holy Hell

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★½
Edit this entry  
21
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Edit this entry