RSS feed for Kingsley

Kingsley has logged 14 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★½
Edit this entry  
29
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Alright Now

Alright Now

2018
×
Edit this entry  
28
The Image You Missed

The Image You Missed

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hal

Hal

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Grace Jones: Bloodlight and Bami

Grace Jones: Bloodlight and Bami

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★
Edit this entry  
17
Get Better: A Film About Frank Turner

Get Better: A Film About Frank Turner

2016
×
★½
Edit this entry  
16
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★½
Edit this entry