• Promising Young Woman

    ★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Fulci for Fake

    ★★½

  • The Assistant

    ★★★

  • Judy

    ★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★★½

  • Saint Frances

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★½

  • Gloria Bell

    ★★½

  • Suspiria

    ★★½

  • Chained for Life

    ★★★½

  • Love Express. The Disappearance of Walerian Borowczyk

    ★★★

  • Knife+Heart

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Climax

    ★★

  • Cold War

    ★★★

  • Luz

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • Mandy

    ★½

  • The Inferno Unseen

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Thelma

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • Let the Corpses Tan

    ★★★★

  • In the Fade

    ★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Berlin Syndrome

    ★★★½

  • Lady Macbeth

    ★★★

  • Antiporno

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • La La Land

    ★★★

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★

  • Elle

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★★★

  • The Unknown Girl

    ★★★

  • Personal Shopper

    ★★½

  • The Untamed

    ★★★½

  • Raw

    ★★★★

  • Things to Come

    ★★★½

  • Kedi

    ★★★½

  • Suntan

    ★★★

  • Cameraperson

    ★★★★½

  • The Peanuts Movie

    ★★★

  • The Lady in the Car with Glasses and a Gun

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★½

  • Carol

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Phoenix

    ★★½

  • The Duke of Burgundy

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • The Creeping Garden

    ★★

  • Clouds of Sils Maria

    ★★½

  • Maps to the Stars

    ★★½

  • Force Majeure

    ★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★½

  • Boyhood

    ★★★

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★½

  • Her

    ★★

  • Enemy

    ★★★½

  • Tracks

    ★★½