RSS feed for Kristie
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Milk

Milk

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Times of Harvey Milk

The Times of Harvey Milk

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saved!

Saved!

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Law of Desire

Law of Desire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
About Alex

About Alex

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
11
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Barbershop: The Next Cut

Barbershop: The Next Cut

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Barbershop 2: Back in Business

Barbershop 2: Back in Business

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Barbershop

Barbershop

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jane Brakhage

Jane Brakhage

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Waiting...

Waiting...

2005
×
★½
Read the review Edit this entry